Глосарій

Громадянське виховання— формування громадянськості як інтегрованої якості особистості, що дає людині можливість відчувати себе морально, соціально і юридично дієздатною та захищеною. Покликане воно виховувати у вихованця високі моральні ідеали, почуття любові до Батьківщини, потребу у служінні їй.

Історико-патріотичне виховання- виховання гордості за свій народ, наслідування його трудових і культурних традицій, формування поваги до законності і Конституції, дітей до батьків, громадян до Батьківщини.

Героїко-патріотичне виховання– формування готовності до подвигу в ім’я Батьківщини, маючи на увазі подвиг миттєвості, пориву та подвиг повсякденного труда.

Військово-патріотичне виховання– підготовка до військової служби, наслідування традиціям Збройних Сил України та кращим надбанням армії.

Культу́ра— сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії.

Духовність– це поєднуючі складові суспільства, виражені у вигляді моральних цінностей і традицій.

Загальнолюдські цінності— цінності, що не залежать від класових інтересів, симпатій, уподобань, однакові для представників усіх класів і верств суспільства.

Моральність- це сукупність моральних законів, по яких живе людина, тобто законів, які він сам визначає для себе, залежно від виховання, що оточують його людей і т.д.

Патріотизм- особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства, мови, традицій.

Націона́льна свідо́мість— сукупність теоретичних, буденних, масових, елітних, власне національних і зарубіжних ідей, настанов, прагнень, культурних набутків, які сприяють прогресивному розвитку нації в усіх сферах її функціонування.

Національна гідність— поняття моральної свідомості й категорія етики, що включає в себе моменти усвідомлення індивідом свого суспільного значення й визнання цього значення з боку суспільства.

Громадянськість- готовність і здатність людини, громадянина до активної участі у справах суспільства і держави на основі глибокого усвідомлення своїх прав і обов'язків.

Гідність— це поняття моральної свідомості, яка виражає уявлення про цінність всякої людини як моральної особистості, а також категорія етики, яка означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості.
Кiлькiсть переглядiв: 161

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.